top of page

Мельники-Річицька гімназія
Забродівської сільської ради

Наталя Адамівна.jpg

Батурка Наталя Адамівна - вихователь 

                      ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ ДЛЯ БАТЬКІВ   ПЕРШОКЛАСНИКА

Починайте «забувати» про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: «який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд».
• Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).
• Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той і на інший продукт).
• Не лайте, а тим більше — не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: «Спасибі, ми обов’язково поговоримо на цю тему».
• Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
• Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення — запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) — нехай розповість, що більше всього подобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.
• Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
• Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого — основа для взаєморозуміння.
• Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: «Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати». Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
• Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу.

Повага до дитини зараз — фундамент шанобливого ставлення до Вас тепер і в майбутньому.

Підготовка до школи у дошкільній освіті – один з важливих етапів розвитку дитини

Це період залучення маляти до круга загальнолюдських цінностей, час встановлення перших стосунків дитини з людьми, що оточують його. Ніколи в своєму житті чоловік не випробовує такі швидкі і якісні зміни в своєму сприйнятті світу, як в розвитку дитини в дошкільний період і перші роки навчання в школі. В той же час дитячий вік характеризується підвищеною вразливістю і чуттєвістю. Особливо гостро це питання з'являється, коли починається підготовка до школи.
Підготувати дитину до школи - надзвичайно відповідальне завдання для його батьків.

Сім’я була і лишається головним осередком, де відбувається становлення і розвиток особистості дитини. Саме батьки вводять маля в складний світ людських взаємин, навчають відрізняти добро від зла, правду від кривди. Уроки життя, здобуті в сім’ї мають величезну виховну силу, бо дають їх найближчі люди – мама, тато, бабуся...

Хто з батьків не мріє побачити в синові чи доньці виховану, чуйну, добру і розумну людину? Природа і виховання посприяли тому, що всі люди різні: немає однакових батьків, як немає й однакових дітей. Кожен із нас неповторна особистість. Саме цим пояснюється відсутність єдиного універсального рецепту виховання дитини в сім’ї. Запорукою ефективної взаємодії дошкільного навчального закладу і сім’ї є педагогічна підготовленість батьків до виховання своїх малюків. Також переконані, що на сучасному етапі слід приділяти особливу увагу вихованню і розвитку дітей у дошкільному віці та підготовці старших дошкільників до навчання у школі.

Тож даємо декілька порад батькам як правильно психологічно підготувати дитину до школи:

У стосунках і спілкуванні з дітьми не покладайтеся на силу і не спекулюйте своїм авторитетом дорослого. Це може привести до такого розуміння, що вважатися потрібно лише з силою і авторитетом.

Не давайте обіцянок, які ви не в змозі виконати. Це похитне віру дитини у вас.

Не робіть за дітей те, що вони можуть виконати самі. Маля звикне до цього і може надалі використовувати вас як прислугу.

Не виправляйте вашого сина або дочку у присутності сторонніх. Якщо ви скажете все спокійно, віч-на-віч, маля приділить значно більше уваги на ваше зауваження.

Змирітеся з тим, що дитя усюди любить експериментувати. Так він пізнає світ!

​Кращий спосіб виховати відповідальність і упевненість в собі – надати маляті можливість самостійно приймати рішення.

Крихітка вчиться на власному досвіді, тому не слід оберігати його від наслідків власних помилок.

Заохочуйте допитливість маляти. Якщо ви спробуєте відмахнутися від нього, коли маля ставить відверті питання, він шукатиме відповідь на стороні.

Коли дитя з вами розмовляє, слухайте його уважно, з розумінням, не перебиваючи і не відвертаючись. Не дайте йому навіть запідозрити, що вас мало цікавить, про що він говорить, інакше ви ризикуєте випасти з круга спілкування вашого чада.

Хай ваш дошкільник дає волю своїм фантазіям. Жива уява - дар властивий дитинству.

Ніколи не стримуйте його! Хай слова "Я це зроблю сам" звучать як можна частіше у вашій сім'ї.

Готуючи дитину до школи, орієнтуйтеся не тільки на інтелектуальну зрілість маляти. Шкільні психологи зауважують, що складніше всього є справа із психологічною і соціальною підготовкою. Щоб дитина була готова до навчання психологічно і соціально, "домашніх" дітей хоча б на рік перед школою варто відправляти в дитячий садок, тим більше, що сучасні зміни в дошкільній освіті передбачають обов’язкове відвідування дитя.

Отже, успіхів Вам і більше віри в себе та можливості своєї дитини!

 

 

ПАМ`ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Правила прийому

1. Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі електронної реєстрації, заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

2. Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу керівник зобов’язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

3. За дитиною зберігається місце в дошкільному закладі у разі її хвороби, карантину, санітарного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (90 днів.)

4. Відрахування дитини з дошкільного закладу може здійснюватись:

- за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що включає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;

- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

- у разі невідвідування дитиною дитячого садка, тривалий час, без заяви батьків

Адміністрація ДНЗ повинна письмово повідомити батьків про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

5. Дошкільний підрозділ забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту і розвитку із дотриманням натурального набору продуктів.

6. У ДНЗ організовано двохразове харчування – для дітей від 5 років.

7. Медичне обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснюється на безоплатній основі медичним працівником, який входить до штату цього закладу або відповідних закладів і передбачає проведення обов’язкових медичних оглядів, у тому числі медичних оглядів перед профілактичними щепленнями, надання невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі, інформування батьків або осіб, що їх замінюють.

8. Батьки зобов'язані:

- вносити встановлену плату за утримання дитини в навчальному закладі до 5 числа поточного місяця;

- своєчасно вносити платню за надання додаткових послуг, якщо такі мають місце;

- віддавати і забирати дитину безпосередньо у вихователя, і обов`язково особисто, не передовіряючи її неповнолітнім особам;

- приводити дитину здоровою, чисто вдягненою, охайною, у відповідності до санітарно-гігієнічних правил;

- дотримуватись режиму роботи навчального закладу, приводити та забирати дитину вчасно – до 13год.

- своєчасно (до 8год 30 хв) сповіщати вихователів про відсутність дитини у навчальному закладі і причини її відсутності;

- у разі відсутності дитини через інфекційну хворобу надати довідку від лікаря про медичне обстеження і можливість відвідування нею дитячого колективу;

9. Батьки мають право:

- вносити пропозиції щодо роботи з дітьми, організації додаткових послуг;

- відвідувати заняття та інші навчально-виховні заходи;

- заслуховувати звіти керівника про роботу навчального закладу;

10. Для отримання місця у ДНЗ необхідно:

- зареєструватися на сайті (правила реєстрації читайте на сторінці "РЕЄСТРАЦІЯ")

Набір дітей за чергою до дошкільного закладу здійснюється з 01.06 по 31.08.

Організаційні збори відбуваються в кінці серпня.

 

Пам’ятка батькам, бабусям і дідусям

Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт із нею. Знаходьте радість у спілкуванні. Дайте їй місце в сім'ї.

Нехай не будо жодного дня без прочитаної разом книжки.

Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Цікавтеся справами і проблемами дитини.

Дозвольте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити.

Відвідуйте з дитиною театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.

Краще повноцінно нагодуйте дитину, а не купуйте їй дорогий вишуканий одяг.

Обмежте перегляд телепередач до 30 хвилин на день.

Привчайте дітей до самообслуговування і формуйте трудові навички й любов до праці.

Не робіть із дитини лише споживача, нехай вона буде рівноправним членом сім'ї зі своїми правами й обов'язками.

bottom of page