4 травня, відзначають Міжнародний день протидії булінгу (День боротьби з цькуванням), день, коли весь світ об’єднується, щоб протистояти булінгу в школах, на дитячих майданчиках та в соціальних мережах. Протягом року є кілька днів, присвячених цьому руху. Це особливі дні, які привертають увагу і допомагають зупинити цькування, а також заступитися за тих, хто наразі зазнає насильства.
Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. Дитині важко впоратись з цією проблемою самотужки і допомога та підтримка батьків дуже важлива. На жаль, більшість жертв булінгу приховує це від батьків. Із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей. Такі дані оприлюднили в Українському інституті дослідження екстремізму. Таке явище, як цькування однолітків, поширюється по всьому світу, бо насильницька модель поведінки стає дедалі популярнішою.
Зазвичай об'єктом знущань (жертвою) булінґу вибирають тих, у кого є дещо відмінне від однолітків. Відмінність може бути будь-якою: особливості зовнішності, манера спілкування, поведінки, незвичайне захоплення, соціальний статус, національність, релігійна належність. Найпоширенішими формами булінґу є : словесні образи, глузування, залякування, вимагання грошей, фізичне насилля тощо.
Профілактика буллінг вимагає включеності педагогів, психологів, батьків і, звичайно, самих дітей. День боротьби з цькуванням був натхненний іншою кампанією, запущеної в Канаді Девідом Шепердом і Тревіс Прайсом в 2007 році. Ця кампанія відома як Міжнародний день рожевого, тому що Девід і Тревіс принесли в школу кілька десятків рожевих футболок і попросили однокласників надіти їх, після того як інший учень, Чарльз Макнилл, став жертвою цькування через те, що прийшов в школу в рожевій сорочці.
Так як символом Дня боротьби з цькуванням стала рожева сорочка, його ще називають Днем рожевої сорочки. З нагоди Дня боротьби з цькуванням проводяться різні заходи, завдання яких — підвищити обізнаність громадськості про цю проблему і знайти шляхи її вирішення.
コメント